Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2016


Wydarzenia
W 2016 roku, od 10 czerwca do 10 lipca we Francji odbywały się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej, które zapamiętaliśmy za sprawą kilku rzeczy. Po pierwsze, zwyciężyła Portugalia, która przez prawie cały turniej wiele nie pokazała. Po drugie, kapitalny wynik polskiej reprezentacji, która dotarła do ćwierćfinału, gdzie przegrała w karnych z przyszłymi mistrzami, a po trzecie te mistrzostwa wykreowały nowego bohatera - Michała Pazdana.

Obrońca Legii Warszawa stał się dzięki EURo 2016 bohaterem narodowym, gwiazdą internetu oraz idolem milionów Polaków. Jego obrony, wślizgi, bezkompromisowość przeszły do historii. Gwiazdą polskiej kadry miał być oczywiście Lewandowski, jednak to Pazdan, który jeszcze przed mistrzostwami wymieniany był jako słaby punkt kadry, od meczu z Niemcami stał się graczem, bez którego nie wyobrażaliśmy sobie zespołu. Na temat Pazdana, powstało tysiące memów czy filmików. Polski obrońca był postrachem, którego bał się m.in. sam Cristiano Ronaldo.

Mistrzostwa były do obejrzenia głównie w Polsacie, ale kilka meczy oraz wszystkie spotkania Polaków pokazała również TVP1. Zakodowanie Euro przez Polsat, spowodowało, że jeżeli ktoś chciał zobaczyć wszystkie mecze musiał streamować relacje z internetu. Mistrzostwa nie obfitowały także w gole. Było ich bardzo mało, a mecze kończyły się zazwyczaj wynikiem jedno,lub dwubramkowym.

Miłym akcentem dla Polaków, oprócz dobrego występu naszej reprezentacji były Twitty Russella Crowe'a, który przed meczami zagrzewał naszych do boju, a po spotkaniach gratulował dobrej postawy. Mistrzostwa zapamiętaliśmy również z przekomicznego wykonania rzutu karnego przez Włocha - Zazę oraz słabej jakości podkoszulek piłkarzy Szwajcarii, które "pruły" się nawet przy słabym pociągnięciu. Piłkarz Szwajcarii Xherdan Shaqiri zażartował sobie z tego faktu, komentując, że dobrze, że firma Puma produkuje stroje sportowe, a nie prezerwatywy.

Na koniec warto również przypomnieć "dziwaczne" zachowania selekcjonera Niemców Joachima Löwa, który w trakcie meczów wkładał rękę w spodnie, a następnie wąchał palce...

Komentarze