Śmiechu Warte


Programy TV
Pamiętacie czasy kiedy nie było jeszcze serwisu Youtube, a zabawne i często głupie filmiki można było oglądać jedynie w programie Śmiechu Warte?

Program rozrywkowy o charakterze konkursu emitowany w TVP 2 w latach 1994–2009, jednak okres największej popularności przypada na lata 1994-1997, kiedy to bite były rekordy oglądalności.

Cała rodzina zasiadała wówczas w niedzielne popołudnia przed telewizorem by wraz z prowadzącym program Tadeuszem Drozdą, śmiać się do łez z nadsyłanych do programu zabawnych amatorskich filmików.

Każdy kto posiadał kamerę video, a był to wówczas powód do dumy, zgłaszał do programu śmieszne nagrania. Motywacją były nagrody przyznawane za najzabawniejszy filmik, m.in. sprzęt AGD, RTV, samochody, a nawet wycieczki zagraniczne. Najczęściej były to filmiki z wpadkami zaliczanymi przy okazji przyjęć i zabaw rodzinnych, czy śmieszne scenki z udziałem dzieci i zwierząt domowych - niektóre naprawdę zabawne, inne głupie i bezsensowne. Każdy chciał wówczas zaistnieć na antenie telewizyjnej i walczyć o nagrodę, więc często „śmieszne” sytuacje były aranżowane.

Zwycięskie nagranie typowane było przez jurorów wybieranych przez prowadzącego spośród publiczności. Każdy z widzów zasiadających przed telewizorem, odnosił chyba czasem wrażenie,
że znów wygrał najbardziej kiczowaty i żałosny filmik.

Program emitowany był w niedzielne popołudnia tuż po Teleexpressie, czyli ok. 17.20,
a pod koniec emisji, czyli w 2009 roku, w piątki ok. 15:40 i soboty o 13:10. Ostatni odcinek został wyemitowany w sobotę 16 maja 2009 o 13:10.

Pierwszym i najsłynniejszym, a zarazem chyba najlepszym, prowadzącym był Tadeusz Drozda.
Po jego odejściu, czyli w 2004 roku, program zaczął tracić oglądalność. Powstanie w 2005 roku serwisu youtube, w którym codziennie można było oglądać, dodawać i oceniać zabawne filmiki
i wpadki, zaczęło prowadzić do powolnego upadku kultowego programu Śmiechu Warte.

16 maja 2009 roku TVP zdjęła program z anteny, ze względu na bardzo niską oglądalność.
W dzisiejszych czasach Internetu tego typu program telewizyjny nie miał szans na utrzymanie się
w ramówce.

Komentarze