Nasza-Klasa


Internet
Zanim w Polsce zapanowała moda na Facebooka, swój triumf święcił portal nasza-klasa.pl, założony przez wrocławskich studentów.

Pierwotnie nasza-klasa.pl miała służyć do odnajdywania kolegów i koleżanki z czasów szkolnych. W przeciwieństwie do Facebooka, na portalu mogliśmy znaleźć listę szkół i klas, do których dopisywaliśmy się jako uczeń. Oczywiście z czasem rozszerzane były możliwości zapisów m.in. o koła harcerskie czy jednostki wojskowe.

W 2007 roku, kiedy wybuchła moda na portal, serwery na których znajdowała się nasza-klasa.pl nie wytrzymywały naporu nowych użytkowników, przez co poruszanie się po serwisie było utrudnione, albo wręcz niemożliwe. Właściciele w zawrotnym tempie dokupywali serwery, aby upłynnić sprawdzanie strony.

Z czasem, kiedy Facebook zaczął być w Polsce popularny, właściciele portalu byli zmuszeni do zmian, w tym m.in. dodano komunikator NKtalk, eurogąbki, mikroblog czy też możliwość oceniania zdjęć. Jednak najbardziej kontrowersyjną aplikacją wprowadzoną na NK był śledzik, czyli taka tablica jak na FB. Niespodobało się to internautom, którzy w zmasowanych akcjach (zamieszczanie takich napisów jak 5P13RD4L4J-5L3D21U ) żądali usunięcia śledzika, co się jednak nie powiodło.Ostatecznie nk.pl, stała się portalem dla młodszej części społeczeństwa, ponieważ większość przeszła na Facebooka. Mówi się, że spadek popularności Naszej Klasy (oprócz pojawienia się Facebooka) spowodowało odejście od pierwotnego przeznaczenia portalu i zwiększenie ilości gier czy też gadżetów, za które musieliśmy płacić.

Komentarze