Jojo (Yoyo)


Gry i zabawy
Pewnego roku, w latach 90. całą Polsce ogarnęła mania jojo (yoyo). Ile rodzajów tego przedmiotu było, pewnie nikt nie wie, bo w tamtych czasach półki w kioskach, na bazarach i sklepikach uginały się od tego towaru.

Posiadanie jojo było szpanem w tamtych latach. Jednak z biegiem czasu, zwykłe jojo zostały wyparte przez 'tuningowane", które np. świeciły. Pomimo, że żywot takich był krótki to robiły prawdziwą furorę. Jednak absolutnym "topem" było posiadanie jojo z łożyskiem, które pozwalało na robienie masy sztuczek, w tym m.in. zatrzymania na lince jojo, które cały czas się kręciło tzw. spinner.

Z racji tego, że w jednym momencie pojawiło się na rynku wielu producentów tej zabawki, mieliśmy do wyboru naprawdę wiele rodzajów m.in. YoYo Galaxy czy Yoyo Dracco.

Na przerwach w szkole dzieciaki stawały w kółku i urządzały istne konkursy na to, kto zrobi lepszą sztuczkę/ewolucję. Efektowność sztuczki w dużej mierze zależała od jakości jojo oraz czy posiadania przez nie łożyska czy diody. Jedną z bardziej popularnych sztuczek było "dookoła świata", czyli zakręcić jojo 360 + spinner.

Komentarze

Komentujesz jako gość.