Brick Game


Gry i zabawy
1 osoba pamięta to
W czasach kiedy komputer posiadała garstka społeczeństwa, a tylko niektórzy w domowym zaciszu mogli pograć na Pegasusie, na rynku pokazał się azjatycki cud techniki - konsola przenośna Brick Game.

Kiedy na zachodzie dzieciaki bawiły się na GameBoyu, dzieci "wschodu" rozkoszowały się grą na konsolce, której odmian na rynku było wiele, ale najbardziej popularną stała się ta pod nazwą Brick Game. Początkowe wersje to jedna zainstalowana gra, najczęściej legendarny Tetris.

Potocznie nazywana "grą elektroniczną" konsolka, posiadała wgrane "na zawsze" gry, których nie mogliśmy odinstalować, ani wgrać nowych. Na monochromatycznym wyświetlaczu LCD mogliśmy pograć w tetrisa, wyścigi formuły 1, gdzie wszystkie poziomy pokonywało się na wciśniętym przycisku, na którym później pojawiał się odcisk, czołgi czy arkanoid.

GameBoy lat 90' pozwalał na wciśnięcie pauzy, zmianę głośności czy kontrastu wyświetlacza. Kształty i kolory konsolki były przeróżne, a wraz z coraz większym zainteresowaniem przenośnej konsoli, pojawiało się coraz więcej gier.

Brick Game to oprócz krzyżówek, nieodłączny element podczas wizyt w toalecie.Tak jak obecnie niektórzy zabierają telefon do WC, tak wtedy młodzież i nie tylko przesiadywała w toalecie z konsolką w ręku. Niestety, ale częste granie na Brick Gamie sprawiało, że przyciski szybko się psuły, przez co pokonywanie niektórych gier było wręcz niemożliwe.

Grę, jak większość elektroniki w latach 90', mogliśmy kupić na miejscowych bazarkach, od Wietnamczyków czy Rosjan.

Komentarze