Colin McRae Rally 2.0


Codemasters
Gry komputerowe
Gra wyścigowa wydana w Polsce na święta Bożonarodzeniowe 20 grudnia 2000 roku, zaledwie 10 dni po światowej premierze. Cena za płytę CD w dniu wydania wynosiła 99 złotych. Aby móc odpalić grę na swoim komputerze wymagany był procesor Pentium II 450 MHz (lub kompatybilny), 64 MB RAM, 8MB karta graficzna zgodna z DirectX 7.0, Windows 95/98/2000.

Gra swoją wielką popularność zdobyła dzięki całkowicie nowemu silnikowi graficznemu opartemu na bitmapowych drzewach z jeszcze bardziej realnymi uszkodzeniami i lepszym wyglądem pojazdu, dzięki czemu "colin" był na tamte lata bardzo realistyczny. Do wyboru było ponad 90 odcinków specjalnych w ośmiu eliminacjach do mistrzostw świata. Dzięki trybowi multiplayer i możliwości pojedynkowania się naraz ośmiu graczy sprawiło, że na początku XXI wieku CMR 2.0 był najpopularniejszą grą rajdową/zręcznościową.

Głos pilota w polskiej wersji językowej udzielił Krzysztof Hołowczyc, wszystkie nagrania odbyły się w Australii. W wersji demonstracyjnej gracze mieli do wyboru trzy trasy znajdujące się w Anglii, Australii oraz Szwecji i jedynie jeden samochód Ford Focus.

Jednym z najpopularniejszych był kod do gry: allthebuttons, który sprawiał, że dostępne mieliśmy wszystkie samochody od razu. W przeciwieństwie do pierwszej części gry, wszyscy gracze oprócz McRae byli fikcyjni.

Komentarze