Dwa Światy


Noel Price
Filmy i seriale
Kilkanaście lat temu miłośnicy fantasy zasiadali przed telewizorami z włączonym kanałem TVP i z zapartym tchem śledzili losy Paula i Ashki z serialu "Dwa Światy".

Serial produkcji autralijsko-polskiej opowiadał o losach Paula Reynolds'a, który w trakcie wycieczki w Góry Błękitne odkrywa równoległy świat średniowiecznej Europy, gdzie rządzą mistrzowie magii. Któż nie chciał posiadać magicznego kombinezonu, który dawał nadludzką moc? Kogo denerwowała Ashka, która chciała dostać się do współczesnego świata i dzięki wiedzy opanować swój świat?

Osobom nie znającym "Dwóch Światów" to można porównać ten serial do "Gry o tron", pomimo, że obecnie może wyglądać śmiesznie, jeżeli chodzi o kostiumy, scenografię i efekty specjalne, ale na tamte czasy wyglądało to bardzo realistycznie.

Mocną stroną serialu była końcówka danego odcinka, która zazwyczaj ucinana była w najlepszym momencie przez co nie mogliśmy się doczekać kolejnego odcinka.

Zdjęcia do serialu kręcone były w Australii - świat współczesny i w Polsce - świat równoległy. Łącznie powstało 26 odcinków.

Komentarze