Big Brother Wielki Brat


Programy TV
2001 był rokiem przełomowym nie tylko dla stacji TVN, ale także dla milionów Polaków, ponieważ show na zawsze zmieniło polską rzeczywistość. Po raz pierwszy w historii polskiej telewizji, ludzie dobrowolnie zdecydowali się na zamknięcie w domu i śledzenie ich kamerami przez 24h na dobę.

Gulczas, Ševković, Lato, Dzięcioł czy Manuela, to tylko niektórzy z uczestników, którzy na zawsze zapisali się w historii polskiej telewizji. Osoby nierozpoznawalne wcześniej, po zakończeniu programu, stały się celebrytami, a teksty, które padły w trakcie kręcenia programu, na zawsze zapisały się w polskiej świadomości. Zwycięzcą I edycji był Janusz Dzięcioł.


Trzeba powiedzieć, że pierwszą edycję programu Big Brother, oglądali prawie wszyscy Polacy, a TVN bił rekordy oglądalności. Z polskiego reality-show zapamiętaliśmy na pewno śmiech Manueli, teksty Gulczasa oraz oczywiście Monikę Sewioło, która nago brała prysznic na oczach milionów telewidzów. Zresztą po zakończeniu programu, Monika wzięła udział w rozbieranej sesji dla magazynu Playboy.


W punkt, zrecenzował program Big Brother, satyryk Marcin Daniec, który w specyficzny sobie sposób, wyśmiał uczestników show.


Pomimo, że po zakończeniu I edycji, powstawały kolejne, to już nie były tak popularne i nie zrobiły takiej kariery.

Komentarze

  • Niezarejestrowany (***.***.195.248) 2016-12-20 14:52:26
    Kochałam się w Piotrku Lato i jego gitarze