Kunio-kun no Nekketsu Soccer League


Technōs Japan
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
Kunio-kun no Nekketsu Soccer League, chociaż w Polsce bardziej zanana pod nazwą Goal 3, była symulatorem piłki nożnej, jednak trochę innym niż te, które do tej pory zostały wydane.

Gra, która swoją premierę miała w 1993 roku, została wydana na konsolę Famicon. Nadrzędną zasadą gry był brak jakichkolwiek zasad. Były różne rodzaje muraw - błotne z kałużami i w dodatku z grząskimi piaskami. Boisko miało za zadanie jak najbardziej utrudnić nam rywalizację, ale nie tylko ono. Podczas meczu całkiem przypadkowo mogło przejść tornado, a zawodnik mógł zostać porażony prądem.

Jeżeli myślicie, że były jakieś ofiary to się mylicie. Piłkarze byli niezniszczalni. Dodatkowo brak jakichkolwiek zasad powodował, że mogliśmy uderzyć przeciwnika, wjechać mu z kolanka, a gra toczyła się dalej.

Jednak elementem, który sprawiał największą frajdę i spowodował, że Goal 3 tak dobrze został przyjęty, były super strzały zawodników. Różni piłkarze dysponowali inną umiejętnością strzelania goli. Piłka po strzale mogła np. zniknąć, zmienić się w banana czy zwolnić, aby nagle przyspieszyć.

Dodatkowym atutem gry jest jej grafika. Różnorodność postaci, ich wygląd oraz co zabawniejsze, mimika, podczas różnych elementów meczu, powodowały, że rywalizacji towarzyszył również szeroki uśmiech.

W Kunio-kun no Nekketsu Soccer League świetnie grało się w dwie osoby, zdobywanie Pucharu Świata było o tyle ułatwione, że nie trzeba było tego robić za jednym zamachem, ponieważ kody, które udostępniane były po przejściu kolejnych etapów, dawały możliwość rozłożenia frajdy na wiele dni lub tygodni.

Komentarze

  • Niezarejestrowany (***.***.31.84) 2016-12-05 14:10:18
    oj grało się godzinami z kumplami w tę grę