Wacki: Kosmiczna rozgrywka


Seven Stars Multimedia
Gry komputerowe
O Wackach pewnie nikt by nie usłyszał, gdyby magazyn komputerowy CD Action nie zamieścił pełnej wersji gry w swoim numerze z lipca 1999 roku.

Polska gra przygodowa, która wydana została w 1998 roku to przygodówka osadzona w realiach lat 90. Włączając grę dzisiaj będziemy mogli przenieść się na polskie blokowiska z tamtego okresu i poczuć klimat szalonych lat 90.

Pomimo, że już po odpaleniu gry widzimy, że budżet producentów nie był zbyt wysoki, a rysowana, prosta grafika i praktycznie brak jakiejkolwiek muzyki nie wróży osiągnięcia przez grę sukcesu, to jednak Wacki udowodniły, że może być inaczej.

Główni bohaterowie to Franc (wyższy) i Edek, którzy spędzając wakacje w Warszawie przed blokiem, spotykają kosmitę. Poproszeni o pomoc, muszą przemierzyć świat w poszukiwaniu rozbitych części Atomowego Czasoprzestrzennego Modyfikatora Energii. Całą grę możemy przejść za pomocą myszki, klikając na przedmioty, które możemy podnieść i schować w swoim ekwipunku.

Wacki po względem trudności były bardzo zróżnicowane. Część zadań była banalna do wykonania, a część polegała na wielokrotnym powtórzeniu i wymagała od nas bardzo szerokiej wyobraźni.

Wydawcom CD Action należy się wielki szacunek, że postanowili Wacki dołączyć do jednego z numerów, ponieważ całkiem możliwe, że gdyby nie to, nigdy nie usłyszelibyśmy o tej grze.

Komentarze

  • Niezarejestrowany (***.***.87.156) 2018-10-10 10:16:33
    Kochałam tą grę!