Gadu Gadu (GG)


Internet
"Pogadamy na GG". Stały tekst młodzieży na początku XXI wieku, kiedy to wystartował komunikator internetowy Gadu Gadu.

Od początku powstania komunikatora Gadu Gadu, czyli 15 sierpnia 2000 roku, zdobył ogromną popularność. Praktycznie wszystkie rozmowy internetowe odbywały się za pomocą GG. Charakterystyczne słoneczko, które miało początkowo trzy poziomy statusów - dostępny, zaraz wracam i niedostępny, po jakimś czasie doszła jeszcze opcja niewidoczny, czyli widziało się co się dzieje u znajomych, kto jest dostępny, jaki ma status itp., ale oni widzieli nas jako niedostępny.

Wszyscy użytkownicy GG mają jeszcze w pamięci dźwięk oznaczający nadejście nowej wiadomości. W latach świetności komunikatora, praktycznie wszyscy posiadali tam konto, dlatego nikt nie pytał "czy mamy GG?", tylko "zgadamy się na GG". Ludzie handlowali numerami, aby mieć jak najłatwiejszy do zapamiętania. Właściciel komunikatora, w licznych konkursach, bądź na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, licytował bardzo krótkie numery, typu 1000.

Oczywiście aktualizacji programu było tak wiele, że nie sposób wszystkie wymienić. Nowe opcje, emotikony, usługi spowodowały, że pierwotna wersja Gadu Gadu całkowicie odbiegała od tego, co widzimy dziś.Upadek polskiego komunikatora był oczywiście kwestią czasu. Postęp technologii, ale przede wszystkim Facebook spowodował, że legendarne Gadu Gadu odeszło w niepamięć.

Komentarze