Gra planszowa Chińczyk


Gry i zabawy
1 osoba pamięta to
Zimowy, bądź weekendowy wieczór, ze znajomymi lub rodzicami i rodzeństwem, no i gra planszowa Chińczyk. Tyle wystarczyło aby w ciekawy sposób spędzić popołudniowe godziny.

Gra planszowa, która na całym świecie została sprzedana w milionach egzemplarzy, powstała na początku XX wieku. Pozornie tylko zasady wydają się być proste i oczywiste, jednak aby wygrać, należy wykazać się logicznym myśleniem. Tutaj nie chodzi jedynie o rzut kostką i ruszenie się pionkiem.

W Chińczyka możemy grać od dwóch do czterech osób. Mamy łącznie 16 pionków, kostkę do gry i planszę.

Jak to bywa przy wszystkich tego typu grach, także w Chińczyku, niektórzy dokonywali zmian w regulaminie. Albo oznaczając pola, które pozwalały np. "teleportować" się w inne miejsce, albo pole, na którym traciliśmy kolejkę. Zapewne co miasto, region to inne, ciekawe zasady.

Co ciekawe, gra na zachodzie występuje pod nazwami "Nie irytuj się" lub "Człowieku, nie irytuj się".

Największym atutem gier planszowych jest oczywiście to, że nie potrzebujemy prądu, aby w nie zagrać. Takie gry, bardzo integrują ze sobą ludzi, ale także wywołują sporo emocji, które często kończą się kłótnią czy wyzwiskami. Oczywiście wszystko odbywa się w atmosferze zabawy i żartów. Tak jest również w przypadku gry Chińczyk.

Komentarze