Jasiu Śmietana


Internet
Stali bywalcy portalu Onet, zapewne pamiętają komentarze, które zazwyczaj zaczynały się od słów "Bez sęsu" lub "Apsurt". Pochodziły one najprawdopodobniej od jednego z pierwszych internetowego trolla Jasia Śmietany.

Wiele osób zapewne do dzisiaj zastanawia się kto krył się za nickiem Jasiu Śmietana. Kimże jest osoba, która popełniała tak wiele błędów ortograficznych, mając przy tym wiedzę na prawie każdy temat.

Dzisiaj z pewnością możemy powiedzieć, że Jasiu Śmietana to jedna z największych legend Onetu.Osoba ta budziła skrajne emocje. Jednych komentarze Jasia denerwowały, jego błędy ortograficzne czy też namolność w komentowaniu praktycznie w każdym wątku. Z drugiej strony były osoby, którym Jasiu Śmietana imponował. Jednymi z najpopularniejszych komentarzy na Onecie były właśnie jego autorstwa. Wielu internautom imponowała rozległa wiedza oraz pogmatwana dedukcja.

Takim przykładowym komentarzem może być ten poniższy:

„Bez sęs… powinien być kop karny a nie rzut karny… czy nikt niezałważył isz piłkę się kopie a nie rzuca?.. trzeba wkońcu zweryfikowaćsłuszność tezy przepisów piłkowniczych.. tsza w końcu nazywać rzeczy poimieniu..”

Sława Jasia Śmietany bardzo szybko wyszła poza Onet. Jego wpisy były komentowane na innych forach czy stronach internetowych. Gwiazda Onetu doczekała się również swojej definicji na Nonsensopedii.

Obserwatorzy społeczności internetowej zastanawiali się, kim jest Jasiu Śmietana. Dla niektórych była to postać wykreowana przez marketingowców Onetu, ponieważ zwiększał poczytalność newsów wraz z ilością komentarzy pod nimi. Jednak większość wiedziała, że to nie jest głupia osoba, jakiś dzieciak, tylko dorosły facet z ogromną wiedzą i bystrym językiem. No i oczywiście z bardzo dużą ilością wolnego czasu.

Jak to się stało, że popularność Jasia Śmietany zmalała? W pewnym momencie wpisy stały się bardzo polityczne i nie stały już na tak wysokim poziomie jak pierwotne.

Komentarze