Papieros guma do żucia


Jedzenie
Powiew dojrzałości w postaci małego papierosa zrobionego z gumy do żucia – jak na lata 80-te i 90-te – to był dopiero szok!

Każdy młodziak miał taki okres w swoim dzieciństwie, kiedy to chciał się poczuć i być traktowany jak dorosły. Co więcej mogło nadać komuś status dorosłego jak nie papieros?

Ci najmłodsi z początku mogli zadowolić się jedynie udawaniem palenia papierosów, które były niczym innym jak chrupiącymi paluszkami, do połowy zużytymi ołówkami czy też zwiniętymi w rulonik kartkami i serwetkami.

Dlatego też producenci słodyczy postanowili stworzyć coś dla dzieciaków, czyli papierosy w formie gumy do żucia.
Kształtem, kolorem i sposobem wykonania genialnie naśladowały te prawdziwe.

Był to świetny gadżet to szpanowania przed kolegami czy koleżankami zanim ci zorientowali się, że to tylko zwykła guma.
Zdawał też egzamin podczas zabaw, w których udawało się dorosłych, byle by nie za długo trzymać go w ustach, bo papier okalający gumę miękł, a ona sama też nie była najlepszej jakości.

Trzeba też wspomnieć, że papieros idealnie nadawał się do prowokacji dorosłych, którzy nie zawsze byli świadomi, że to, czym bawi się jego pociecha w istocie nie jest niczym szkodliwym dla jego zdrowia.
W sytuację, w której dzieciak posiada autentycznego papierosa genialnie dawały się wkręcać osoby starsze, szczególnie nasze kochane, zawsze zatroskane babcie.

Komentarze