The Sims


Electronic Arts
Gry komputerowe
1 osoba pamięta to
Kto kojarzy grę The Sims? Chyba większość pokolenia dorastającego w latach 90. XXw. To kultowa już komputerowa gra symulacyjna, wydana 31 stycznia 2000 roku w Stanach Zjednoczonych przez Electronic Arts.
W roku 2002, The Sims osiągnęła status najlepiej sprzedającej się gry PC w historii, tym samym deklasując grę Myst. Co jakiś czas Electronic Arts wydaje kolejne sequele popularnych „Simsów” przez co do tej pory można było zakupić wersje: Sims 2, 3 oraz 4. Ta ostatnia została wydana w 2014 roku. Ponadto, firma uzupełnia grę o kolejne dodatki, takie jak: Światowe życie, Balanga, Randka, Wakacje, Zwierzaki, Gwiazda czy Abrakadabra.
Sukces The Sims w głównej mierze opiera się na niekończącej się rozgrywce, podczas której gracz steruje życiem swojego Sima.
ikona
Pierwszym obiektem stworzonym w The Sims była toaleta.
ikona
Simsowe pieniądze – simoleony – przyjęły swoją nazwę od określenia simons, które w brytyjskim slangu z XVIII wieku oznaczało sześciopensówkę.
ikona
Najbardziej znanym kodem The Sims był „klapaucius”, dzięki któremu można było zdobyć 1,000.00 $.
ikona
Na przestrzeni wszystkich serii, wraz z ewolucją całej gry również plumbob, czyli kryształek, dzięki któremu można było poznać nastrój, w jakim jest Sims zmieniał swój wygląd.

Komentarze