Yattaman


Kreskówki
Kolejnym serialem animowanym, dzięki któremu Polonia 1 w latach 90. wzniosła się na wyżyny popularności i chwały był Yattaman. Jest to jedna z nielicznych bajek, gdzie większość widzów bardziej kibicowała złym bohaterom, niż postaciom, które ratowały świat. Zacznijmy jednak od początku...

Trójka bohaterów - Dronio, Boyakki oraz Tonzler, czyli banda Drombo, kierowani przez tajemniczą postać Dokurobei, za pomocą szemranych interesów, zbierają fundusze na skonstruowanie robota, którym będą mogli udać się w miejsce, gdzie znajduje się kawałek tajemniczego kamienia zwanego Dokuro. Zebranie całego artefaktu, ujawniało lokalizację największego złoża złota na świecie. Na drodze bandy Drombo, stoi jednak zespół Yattaman, czyli Gan-chan, władający zabawko-bronią "kendama", która składała się z młodkopodobnego przedmiotu połączonego za pomocą sznurka piłką. Jego partnerką jest Janet, która w walce używa teleskopowego kija, rażącego prądem przeciwników w boju. Zespołowi towarzyszy Robbie Robbie, czyli robot w kształcie kostki do gry, którym m.in. losowane są maszyny jakimi Yattamani wyruszą w podróż, aby powstrzymać bandę Drombo.

Podczas gdy banda Drombo, musiała za każdym razem konstruować nowe roboty, Yattamani mieli już gotowe, z których tylko wybierali jakim udać się w podróż. Były to m.in. Yatta-Pies, Yatta-Pelikan, Yatta-Ryba, Yatta-Król czy Yatta-Panda. Każdy miał inne zalety i inną broń.

Japońskie anime, było jak na bajkę emitowaną w tamtych latach, "okraszone" dużą dozą erotyzmu. Gołe cycki Dronio, pewnie dla niejednego nastoletniego chłopca, wywoływały spore emocje, a możliwe, że dla niejednego z nich były to pierwsze, animowane, ale jednak, gołe piersi zobaczone w życiu. Generalnie sam strój Dronio był już bardzo seksowny. Jej kolega z zespołu - Boyakki - który podkochiwał się w niej, jest obecnie nazywany pierwszym "friendzonem" w historii świata.

Tak jak już było wspomniane na początku, większość widzów, bardziej dopingowała tych "złych", czyli Trójkę Drombo. Wszyscy podziwiali ich za kreatywność w tworzeniu robotów i wymyślaniu nowych biznesów, pomimo, że oszukiwani byli co do kamienia Dokuro, a następnie karani przez Dokurobeja.

Pomimo, że w każdym odcinku Trójka Dronio przegrywa, to jednak wszyscy liczyli, że może tym razem im się uda.

Komentarze