Czekoladki Magic Stars Milky Way


Jedzenie
"mamo, mamo! Kup mi milkiłeja! Stały tekst w polskich domach w latach 90. Czekoladki Magic Stars Milky Way były nieodzownym elementem paczek świątecznych, które dostawało się z zakładu pracy na gwiazdkę.

Dlaczego mleczna czekolada w formie gwiazdek zrobiła taką furorę w latach 90.? Ciężko powiedzieć. Możliwe, że chodzi o bardzo mleczny smak, piankową delikatność, a może ma to związek z uroczymi minkami na czekoladkach? Nieważne, ponieważ w tamtych czasach, gwiazdkowe Milky Way'e były czymś wyjątkowym, pomimo, że w jednym opakowaniu było ich naprawdę niewiele, to jednak jedzenie każdej gwiazdki było celebracją, aby smak pozostawał jak najdłużej w naszych ustach.

Historia czekoladek, nie była jednak zbyt długa. Nagle zakończono ich produkcje i na wiele lat straciliśmy ten unikatowy smak dzieciństwa. Po facebookowych akcjach, gdzie użytkownicy żądali powrotu Milky Way Magic Stars, w 2013 roku pojawiły się ponownie czekoladki, jednak gwiazdki już się nie uśmiechały. Mówiło się, że ma to związek z obniżeniem kosztów produkcji.

Komentarze